rozšířené vyhledávání ...

Počasí dnes:

27. 4. 2017

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, od 800m srážky sněhové. Denní teploty 6 až 10°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.

Mobilní turistický průvodce

Mobilní průvodce

Veřejná prostranství

Hřiště

Hledání nové náplně a využití celého prostoru obce je realizováno oživením veřejných prostranství. Důraz je kladen na obnovu architektonického detailu a řemeslné práce, patřící neodmyslitelně k rázu vesnického prostředí.Ulice

Nejvýznamnější akce:

• Vydláždění místních komunikací i s četnými mozaikovými vzory (tak byl téměž vytlačen asfalt, s výjimkou státní silnice)
  • Instalace nových stylových lamp
  • Rekonstrukce místní kapličky a úprava celého prostranství kamenným dlážděním zdobeným mozaikami
  • Dokončení hotelu s vinárnou a restaurací (provedeno přestavbou budovy z majetku obce)
  • Vyhlášení dvou kamenných křížů v obci kulturními památkami, úpravy jejich okolí
  • Výstavba nového atraktivního dětského hřiště
  • Úprava místní hospody a předzahrádky v duchu původního vzhledu
  • Vysazování vzácných mizejících původních druhů dřevin (dříny, oskoruše, moruše) a tradiční zeleně přispívající k zachování původního rázu slovácké vesnice.