rozšířené vyhledávání ...

Počasí dnes:

2. 6. 2020

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, přechodně až zataženo, postupně místy přeháňky. Denní teploty 17 až 21°C. Noční teploty 11 až 7°C.

V červnu deštivo a chladno způsobí rok neúrodný snadno.

Hromobití v červnu oznamuje pochmurné léto.

Mobilní turistický průvodce

Mobilní průvodce

Revitalizace krajiny

RybníkNávrat k tradičním hodnotám a ke staletími osvědčenému způsobu života souvisí úzce s revitalizací krajiny. Modrá měla to štěstí, že její poloha na úpatí pohoří Chřibů neumožnila v posledních 40 letech devastaci takového stupně, jak ji bohužel můžeme často vidět v okolní krajině. I tak je toho potřeba napravit až bolestně mnoho.

Rybník malýNejdůležitější realizace:
Zatravnění ploch, které byly nejvíce poškozeny erozí.
Postupná obnova bývalých polních cest s výsadbou zeleně.
Vybudování nových rybníků a mokřadů, jež brání povodním a příznivě ovlivňují klima obce.
Vytvořením vhodného prostředí vznikla téměř přírodní rezervace, kde se objevují ledňáčci, volavky, čápi černí i různí vzácní obojživelníci včetně čolků. V rybnících byly vysazeny ryby, o jejich chov se stará obec.