rozšířené vyhledávání ...

Počasí dnes:

20. 4. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, od SV až oblačno. Denní teploty 18 až 22°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

O svaté Anselmeně semeno do země.

Mobilní turistický průvodce

Mobilní průvodce

Revitalizace krajiny

RybníkNávrat k tradičním hodnotám a ke staletími osvědčenému způsobu života souvisí úzce s revitalizací krajiny. Modrá měla to štěstí, že její poloha na úpatí pohoří Chřibů neumožnila v posledních 40 letech devastaci takového stupně, jak ji bohužel můžeme často vidět v okolní krajině. I tak je toho potřeba napravit až bolestně mnoho.

Rybník malýNejdůležitější realizace:
Zatravnění ploch, které byly nejvíce poškozeny erozí.
Postupná obnova bývalých polních cest s výsadbou zeleně.
Vybudování nových rybníků a mokřadů, jež brání povodním a příznivě ovlivňují klima obce.
Vytvořením vhodného prostředí vznikla téměř přírodní rezervace, kde se objevují ledňáčci, volavky, čápi černí i různí vzácní obojživelníci včetně čolků. V rybnících byly vysazeny ryby, o jejich chov se stará obec.