rozšířené vyhledávání ...

Počasí dnes:

14. 10. 2019

skoroj

Bude jasno až skoro jasno, odpoledne přechodně až polojasno. Ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Denní teploty 19 až 23°C. Noční teploty 11 až 7°C.

Co v říjnu zimy přibude, v lednu jí opět ubude.

Včas-li padá lupení, na rok pěkné osení.

Mobilní turistický průvodce

Mobilní průvodce

Veřejná prostranství

Hřiště

Hledání nové náplně a využití celého prostoru obce je realizováno oživením veřejných prostranství. Důraz je kladen na obnovu architektonického detailu a řemeslné práce, patřící neodmyslitelně k rázu vesnického prostředí.Ulice

Nejvýznamnější akce:

• Vydláždění místních komunikací i s četnými mozaikovými vzory (tak byl téměž vytlačen asfalt, s výjimkou státní silnice)
  • Instalace nových stylových lamp
  • Rekonstrukce místní kapličky a úprava celého prostranství kamenným dlážděním zdobeným mozaikami
  • Dokončení hotelu s vinárnou a restaurací (provedeno přestavbou budovy z majetku obce)
  • Vyhlášení dvou kamenných křížů v obci kulturními památkami, úpravy jejich okolí
  • Výstavba nového atraktivního dětského hřiště
  • Úprava místní hospody a předzahrádky v duchu původního vzhledu
  • Vysazování vzácných mizejících původních druhů dřevin (dříny, oskoruše, moruše) a tradiční zeleně přispívající k zachování původního rázu slovácké vesnice.